ŠKOLA V PŘÍRODĚ

V pondělí 5.6 naše třída odjela vlakem z Kounic směr Sedmihorky na školu v přírodě. Počasí nám přálo a tak jsme hned první den zažili mnoho dobrodružství. Po ubytování jsme šli na průzkum okolí a v lese jsme postavili několik domečků. Večer jsme si založili deníky pro zaznamenávání těch nejdůležitějších okamžiků a výletů. Poté jsme si ozdobili trika nápisem SEDMIHORKY 2017. V úterý 6.6 nám ještě z větší části dne přálo počasí a tak jsme stihli mnoho aktivit. Dopoledne si děti zahrály hru DESKY a po obědě stihly koupání v rybníku Bažantník a zmrzlinu. Po odpolední svačině jsme chtěli vyrazit na výlet směr Hrubá Skála, ale po několika desítkách metrů nás přepadl silný liják. Z výletu tak nakonec nebylo nic. Deštivý čas jsme tak vyplnili vědomostními soutěžemi a hrami. V úterý nás také čekalo milé překvapení v podobě oběda a večeře, které nám připravil anglický kuchař. K obědu jsme měli skvělou šunkovou pizzu a k večeři výborné rizoto. Na dnešní den byl naplánovaný celodenní výlet. Zamířili jsme ze Sedmihorek směrem na Rotštejn. A i když to vypadalo, že nás stihne déšť, tak nakonec se nám vyhnul a ani jednou nám za celý den nezapršelo :-) Děti zvládly výšlap na hrad Rotštejn na jedničku, zpátky se pak svezly autobusem až do Sedmihorek a na závěr dne je čekala diskotéka včetně dámské a pánské volenky :-) Na Rotštejnu na děti čekala paní kastelánka, která měla pro děti připravený zajímavý výklad a hru o odměnu. Děti pracovaly ve skupinách a na hradě hledaly odpovědi na otázky, které jim paní kastelánka připravila. Také si zde děti mohly konečně utratit něco málo ze svého kapesného :-) A k večeři dnes byly plněné knedlíky uzeným a zelím :-) Na dnešní a zároveň poslední den jsme si toho naplánovali opravdu dost. A počasí nám naštěstí ke splnění našich cílů přálo :-) Po snídani jsme se hned pustili do olympijských her a po obědě jsme vyrazili na tajný výlet. Děti do poslední minuty opravdu nevěděly, kam jedeme. Snad to pro ně bylo příjemné překvapení,  když jsme dorazili do Šťastné země! Zde děti strávily celé odpoledne, vyrobily si magnetky, prohlédly si Geopark a poté si mohly "zařádit" na herních prvcích. Po návratu ze Šťastné země nás čekala příprava táboráku, vyhodnocení olympiády a průběhu celé školy v přírodě, hledání pokladu a na závěr dne si děti prošly stezku odvahy! Jediné co nás dnes nemile překvapilo a všichni jsme z toho byli smutní, bylo to, že nám Klárka odjela dřív ze školandy ze zdravotních důvodů a moc nám tu celý den chyběla. Moc jí na dálku zdravíme a poklad jí určitě přivezeme!

 A už jsme zase doma! Včerejší a zároveň poslední den jsme strávili cestou domů. V Sedmihorkách jsme nasedli do vlaku a jeli až do Křince, kde jsme museli přesednout na náhradní autobusovou dopravu kvůli výluce na trati. Do Nymburka jsme však přijeli včas a setkání s rodiři bylo úžasné, až dojemné :-) Myslím si, že se škola v přírodě vydařila. Měli jsme sluníčko, déšť i vítr a zažili spoustu dobrodružství. Už teď se těším na další školu v přírodě!!! 

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut.