Týdenní plány

Týdenní plán na 5.2 až 19.2.2018


Milé děti,

vítám vás po pololetních prázdninách ve škole. Věřím, že jste si je užily, i když byly krátké. Nezoufejte však. Již v sobotu vám začínají jarní prázdniny. Celý týden volna!!!

Co nás čeká v tomto týdnu před prázdninami? Budeme se věnovat podstatným jménům a rodu ženskému a střednímu, písemnému sčítání a odčítání čísel větších než 10 000, římským číslicím, konstrukci trojúhelníku. Dostaly jste nové pracovní sešity z matematiky. Po několik hodin matematiky si noste s sebou oba dva pracovní sešity. V přírodovědě ještě zůstaneme u skupenství látek a ve vlastivědě dokončíme kapitolu průmysl a nerostné bohatství. V úterý si napíšete malý testík z kapitoly podnebí a počasí. V tomto týdnu dochází k výměně skupin na angličtinu.

Až se vrátíte z jarních prázdnin, tak ve středu 21.2 půjdete na anglické divadlo.

O jarních prázdninách na sebe dávejte pozor, ať se vám něco nestane. Na prázdniny nedostáváte žádný úkol, ale přesto si stále opakujte a procvičujte vše, co jsme doteď probrali.

Milé děti, chci vám všem popřát hodně úspěchů ve druhém pololetí a pěkné jarní prázdniny.

Příjemný týden vám přeje

Vaše paní učitelka Jitka

Úkoly:

Ma - na úterý 6.2 vypočítej v PS str.29/19, na čtvrtek 8.2. vypracuj do domácího sešitu z učebnice str.63/5

ČJ - na úterý 6.2 vypracuj v PS str.42/21 , na středu 7.2 vypracuj do domácího sešitu z učebnice str.49/17

VL - na čtvrtek 8.2 vypracuj v PS str.20/8 - křížovka   

Učivo:

ČJ - vzory podstatných jmen, rod střední a ženský, opakuj pádové otázky

Ma - písemné sčítání a odčítání, římské číslice, opakuj písemné násobení

Geo - konstrukce trojúhelníku

Pr - skupenství látek

VL - průmysl a nerostné bohatství

AJ - Unit 14 + 15

Rodiče:               

  • vybíráme 100,- Kč na II. pololetí na SRPŠ. Prosím o zaplacení do konce února
  • píši Vám informace ohledně plánované školy v přírodě. Ozvala se mi paní provozovatelka s informacemi ohledně zálohové platby. Dohodla jsem se s paní majitelkou, že zálohovou platbu bych zaplatila do konce února. Po dětech Vám tedy v nejbližší době pošlu závazné přihlášky na školu v přírodě a prosím Vás o jejich vyplnění. Připomínám termín odjezdu 4.6. a návratu 8.6.2018.
  • místo školy v přírodě je stejné jako vloni, tedy Sedmihorky v Českém ráji v penzionu Podháj. A tentokrát i s doprovodným programem - prohlídka skal s průvodcem a broušení kamenů. Odkaz na stránky s doprovodným programem je https://www.sevceskyraj.cz/ Odkaz na stránky ubytování je https://www.campsedmihorky.cz/ubytovani/ubytovani-na-podhaji/
  • letos pojedeme na školu v přírodě autobusem společně s třídou 2.B. Zatím není stanovená cena za dopravu, a proto nedokáži odhadnout celkovou cenu za školu v přírodě. Jakmile bude cena za dopravu jasná, ihned Vám celkové náklady napíši. Prozatím Vás chci požádat o zaplacení zálohy, která činí 1.000,- Kč a to nejpozději do 23.2. Peníze v hotovosti můžete nosit do kanceláře paní ekonomky, kde dostanete potvrzení o zaplacení. Děkuji
  • a ještě jedna informace. Děti si vybraly za peníze utržené na vánočních trzích výlet do Prahy do Jump areny. Bohužel jim však částka vybraná na trzích nebude stačit k pokrytí celého výletu. Pravděpodobně budou děti doplácet na dopravu a malou částkou i na vstupné. Cena za dvě vyučovací hodiny je 150,- Kč/ dítě včetně instruktora. Vhodné by bylo pořídit dětem slevové průkazky na dopravu PID. Určitě pojedeme do Prahy vlakem, děti by tak ušetřily na cestovném. Výlet plánujeme na konec března, začátek dubna.